Zelené smoothie pro zdraví

.

Listová zelenina obsahuje obrovské množství zdraví prospěšných látek, které jsou důležité pro zachování dobrého zdraví. Před 200 lety s příchodem průmyslové revoluce došlo k velké změně ve stravování. Lidé přestali konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu a tuto stravu nahradili průmyslově zpracovanými potravinami. Průmyslově zpracovaná jídla nemají dostatek živin a obsahují různé konzervanty a chemikálie, které narušují naši imunitu.
zelená smoothie
 
Pravidelná dávka zelené zeleniny v kombinaci se zdravým životním stylem vede ke zlepšení trávení, snižuje hladinu cholesterolu a vysoký tlak, zmírňuje deprese a dokáže přispět ke zlepšení alergií, astmatu a ekzémů. Jestliže máte ve stravě nedostatek listové zeleniny, může to způsobovat závažné zdravotní problémy jako je cukrovka, osteoporóza, deprese, srdeční onemocnění, obezita a dokonce i rakovina. Mimo jiné může tato absence zapříčinit i častější výskyt škytavky, neodolatelnou chuť na čokoládu, větší výskyt vrásek, rozostřené vidění apod.
 
Lidské tělo tráví velice dobře listovou zeleninu, pokud ji dostane v tekutém stavu. A tak díky „zelenému smoothie“ přijmete velké množství potřebných živin v jedné sklenici. Obzvlášť špenát je nesmírně bohatý na antioxidanty, zpomaluje proces stárnutí a snižuje hladinu cukru v krvi. V kombinaci se sladkým banánem není chuťově nepříjemný ani pro děti. Do nápoje vybírejte pouze zralé ovoce a zeleninu a pro banány to platí obzvlášť. Zralé banány jsou ty, které už začínají mít na slupce hnědé flíčky.
 green smoothie
Připravit si můžete například tento jednoduchý koktejl, na který budete potřebovat:
•      3 hrnky listového špenátu,
•      1 velký banán nebo 2 menší,
•      1 hrnek mražených jahod,
•      3 hrnky vody.
 
Všechny ingredience vložíte do mixéru a rozmixujete dohladka. Nemusíte se však držet pouze tohoto receptu, ale je možné experimentovat s různými druhy ovoce a zeleniny podle vlastní chuti, množství různých kombinací je neomezené. Smoothie vždy připravujte ze zralých plodů, a pokud možno v bio kvalitě. Nezapomeňte však do každého nápoje přidat nějakou listovou zeleninu, která je nabitá vitamíny, minerály a stopovými prvky.

.