Koupili jste si starší dům, který jste během let rekonstruovali a konečně jste skoro u konce. Pokud ano, tak velká gratulace, protože rekonstrukce není jen tak a stojí nejen velké peníze, ale také čas, který rekonstrukci věnujete. Pokud máte na svém domě i terasu a nyní přemýšlíte, jaký na ní dáte zábradlí, tak zvolte ten správný materiál. Ne všechny materiály jsou totiž vhodné do venkovního prostředí. Dnes si představíme, jaký materiál je vhodný do venkovního prostředí.

nerezové zábradlí

Nerezové zábradlí je rozhodně nejlepší volba, co se týká zábradlí do venkovního prostředí. Jak už sám název napovídá, tak zábradlí je odolné proti nerezu a navíc vydrží dlouhé roky. Velkou výhodou je, že může mít mnoho podob a bude jen na vás, jaké u vás doma chcete. Můžete si určit jak výšku, tak designoví prvky a mnoho dalších věcí. Navíc vzhledově vypadá velice hezky a jeho ošetření je minimální. Dá se jednoduše umýt hadrem s vodou.

Dřevěné zábradlí je velice originální a samozřejmě vzhledově nádherné. Jen málo co překoná přírodní materiál, který dokonale zapadne k prvkům domu. Ovšem, hezký vzhled není vše a je potřeba myslet i na další věci. Dřevo se musí během let ošetřovat, a to může být problém pro mnoho lidí. Ne totiž každý má čas a je zručný na to, aby se o dřevo během let staral.

nerezové zábradlí

Skleněné zábradlí je další zajímavou volbou pro zábradlí. Dá se doplnit o nerezové doplňky a můžete tak skombinovat tyto dva materiály do sebe. Sloupky tak mohou být nerezové a k tomu můžete zvolit skleněné tabule. Jedná se o perfektní kombinaci a vzhledově se jedná o velmi povedené díla.

Pokud tedy budete přemýšlet o zábradlí, tak zvolte nerezovou volbu, nebo kombinaci se sklem. Zaručeně se vám bude tento materiál líbit a během let nebudete mít žádnou práci s ošetřením. Uvidíte, že kombinace materiálů je někdy velmi povedená.