Zakoupili jste nedávno rekreační chatu a máte určité výhrady ke stávajícímu oplocení? Na některých chatách buď plot přímo chybí, anebo je nahrazován živým plůtkem či chatrnou bariérou z kamení, zkrátka na chatách se plotu nemusí věnovat tolik pozornosti, pokud dobře vycházíte s vašimi sousedy, anebo je za chalupou les a nejedná se o příliš frekventovanou oblast. Jenže ne vždy jsou podmínky v okolí chaty ideální, někdy se tu objeví nová cyklostezka a projíždí kolem vás spousta zvědavých lidí, anebo sousední parcelu odkoupí ne zrovna přívětivý člověk a rádi byste tu zvýšili své soukromí.

betonový plot

Výstavba betonových plotů v Olomouci obnáší několik základních pravidel. V první řadě je zapotřebí oplocení precizně vyměřit. Pokud si na to netroufáte sami, máte možnost nechat zhotovit plot na klíč, kdy se nestaráte prakticky o nic dalšího. Jaké výhody toto řešení ještě přináší?

žlutá růže u zdi

Ruční výkopové práce – pro betonový plot je nutné vyhloubit základové jámy. Do nich se pak zabetonují opěrné betonové sloupky a do jejich bočních drážek se následně zasunou jednotlivé panelové segmenty. Každý sloupek musí být zapuštěn minimálně 80 cm pod úroveň zemského povrchu, a jestliže je zemina příliš tvrdá či komplikovaná balvany nebo skálou, případně nějakou stavební navážkou, bude to pro amatéry nadlidský úkol.

Pokládka panelů – jak už bylo řečeno, ploché panely se zasouvají do mělkých drážek ve sloupcích, a to znamená, že je každý z nich nutné zdvihnout do výšky zhruba dvou metrů. Zde se ovšem neobejdete bez mechanizace, protože panel váží něco mezi 75 a 100 kilogramy a zvedat každý z nich až nad hlavu je i pro zdatného sportovce nesmírně namáhavé. Bez mechanizace také můžete utrpět vážný úraz a toho jsou si profesionálové dobře vědomi, proto také nabízejí montáž betonového plotu na klíč v rámci standardních služeb.