Úklid za půl hodiny? Jde to!

Bleskurychlý úklid za pár minut? Věřte nebo ne, ale není to jenom vaše nereálná představa. Ideální zrovna na chvíle, kdy má za pár minut dorazit nečekaná návštěva a doma to vypadá jak po výbuchu atomovky. Otevřít dveře od komory a naházet tam všechno, co se zrovna nehodí, ale nepatří zrovna mezi ty nejlepší způsoby úklidu. Dneska si posvítíme na ten opravdový, a přesto rychlý úklid, který vám nezabere víc jak půl hodiny čistého času. Hlavní je totiž správná organizace, plánování, rychlá, a přesto důkladná práce, a nakonec správní čistící pomocníci.
žluté houbičky
·         Každá věc má své místo
Rychlé porozhlédnutí a jde se na to! Začněte s věcmi, které nejsou na tom místě, kde by správně měly být. Posbírejte rozházené tiskoviny, uložte je na místo, na které patří. Stejně tak posbírejte účtenky z nákupů nebo lístky od tramvaje. Oblečení poskládejte zpátky do skříně nebo ho dejte do koše na špinavé prádlo. Nakonec všechny hračky naházejte do krabice a máte z největšího uklizeno.
·         Otisky nebo šmouhy
Zaměřte se pouze na místa, které budou na první pohled vidět. Žádná návštěva vám asi nebude chodit v bílých rukavičkách po bytě a zkoumat, zda máte doma čisto. Začněte koupelnou a zbavte se všech viditelných fleků od vody na umyvadle nebo vaně a sprchovém koutě. Pak přijdou na řadu skleněné povrchy, kde otřete všechny otisky prstů nebo drobné šmouhy.
peří duster
·         Zatočte s prachem
I když prach utíráme neustále, objevuje se pořád znovu. Vezměte si prachovku a od shora oprašte nejdůležitější a nejvíce viditelné povrchy.
·         Bleskově na špinavé nádobí
V rychlosti se vrhněte na špinavé nádobí, buď ho omyjte pod tekoucí vodou nebo ho jednoduše schovejte do myčky, otřete i jídelní stůl. Pak se vrhněte na sporák a digestoř, kde se usadila mastnota.
·         V posledních minutách
Pokud vám ještě zbyla chvilka času, stačí vzít do ruky mop, který zvládne podlahy v celém bytě za pár minut.

4/5 - (1 vote)