Bleskurychlý úklid za pár minut? Věřte nebo ne, ale není to jenom vaše nereálná představa. Ideální zrovna na chvíle, kdy má za pár minut dorazit nečekaná návštěva a doma to vypadá jak po výbuchu atomovky. Otevřít dveře od komory a naházet tam všechno, co se zrovna nehodí, ale nepatří zrovna mezi ty nejlepší způsoby úklidu. Dneska si posvítíme na ten opravdový, a přesto rychlý úklid, který vám nezabere víc jak půl hodiny čistého času. Hlavní je totiž správná organizace, plánování, rychlá, a přesto důkladná práce, a nakonec správní čistící pomocníci.
žluté houbičky
·         Každá věc má své místo
Rychlé porozhlédnutí a jde se na to! Začněte s věcmi, které nejsou na tom místě, kde by správně měly být. Posbírejte rozházené tiskoviny, uložte je na místo, na které patří. Stejně tak posbírejte účtenky z nákupů nebo lístky od tramvaje. Oblečení poskládejte zpátky do skříně nebo ho dejte do koše na špinavé prádlo. Nakonec všechny hračky naházejte do krabice a máte z největšího uklizeno.
·         Otisky nebo šmouhy
Zaměřte se pouze na místa, které budou na první pohled vidět. Žádná návštěva vám asi nebude chodit v bílých rukavičkách po bytě a zkoumat, zda máte doma čisto. Začněte koupelnou a zbavte se všech viditelných fleků od vody na umyvadle nebo vaně a sprchovém koutě. Pak přijdou na řadu skleněné povrchy, kde otřete všechny otisky prstů nebo drobné šmouhy.
peří duster
·         Zatočte s prachem
I když prach utíráme neustále, objevuje se pořád znovu. Vezměte si prachovku a od shora oprašte nejdůležitější a nejvíce viditelné povrchy.
·         Bleskově na špinavé nádobí
V rychlosti se vrhněte na špinavé nádobí, buď ho omyjte pod tekoucí vodou nebo ho jednoduše schovejte do myčky, otřete i jídelní stůl. Pak se vrhněte na sporák a digestoř, kde se usadila mastnota.
·         V posledních minutách
Pokud vám ještě zbyla chvilka času, stačí vzít do ruky mop, který zvládne podlahy v celém bytě za pár minut.

Related Post