Když už si člověk dává tu práci, aby měl sebe prezentující webovou stránku, pak je nasnadě, že mu jde o to, aby se ukázal v tom nejlepším světle. Aby se zalíbil veřejnosti, aby našel nové přátele, kolegy, partnery nebo jiné lidi, s nimiž chce či potřebuje být v kontaktu.

A má-li tomu tak nakonec doopravdy být, neměl by mít dotyčný takovou stránku, jež by od něj lidi namísto přilákávání spíše odpuzovala. Neměl by lidi štvát.
falešné novinky

Lidé se dají rozezlit vlastně vcelku snadno a lecčím. A pokud tedy nechcete, aby vaše stránka pokud možno nevyvolávala nějaké ty negativní reakce, měli byste se držet minimálně těch základních principů, jak tomu předejít.

Jen tak namátkou:

          Chystáte-li web, na kterém se chcete v tom nejlepším světle prezentovat dejme tomu před pravicovými voliči, rozhodně není žádoucí, abyste tu hlásali své levicové názory, něco jako rovné příležitosti a stejné životní podmínky pro všechny, znárodňování a podobně. A nejinak, i když přesně naopak, je třeba si počínat, chcete-li zaujmout lidi z levicového politického spektra.

          Chcete-li nalákat zapšklé staré panny, určitě bych jim na vašem místě neservíroval na svém webu přehršel nahotinek, těch, které naopak nemají nebo by aspoň neměly chybět při propagaci obchodu s erotickými pomůckami nebo night klubu.
šablona eshopu

          Pokud se na své stránce hodláte věnovat zprostředkovávání prodeje nemovitostí, neměly by se tam objevovat žádné trosky, a to ani ty, jež zbyly z nejznámějších hradů a zámků.

          Pokud chcete, aby se na vašem webu líbilo ochráncům přírody, asi byste měli zapomenout na tématiku jako vychvalování japonského lovu velryb a hanebného brutálního kanadského zabíjení tuleních mláďátek.

          Při touze zaujmout učitele v pozitivním smyslu slova byste měli vypustit ódy na paní Valachovou a inkluzi, na webu určeném pro skinheady by se neměly objevovat pozitivní příklady z romského, islámského a podobného prostředí, volně prodejná léčiva a prostředky na uchování věčného mládí a zdraví by neměl prezentovat sešlý a vychrtlý sušinka nad hrobem. A třeba špičková klinika nejde dohromady s vyskakujícím reklamním bannerem pohřebního ústavu.

Prostě byste měli pořádně přemýšlet nad tím, co si na svůj web dáte. Protože si na něj sice můžete dát prakticky cokoliv, jenže ne vždy je cokoliv to pravé. A představa, že by vám přišli vynadat dlaždiči a pozadí nakopat fotbalisté asi není zrovna líbivá, že?


Related Post