Retro móda spadá do období konce minulého století. Je to čas, na který všichni vzpomínáme s úsměvem na tváři. Naše první láska, časy kdy jsme chodili do školy, bavili se každý den s kamarády na diskotékách. To vše je nyní minulostí, ale něco z této dávno zažité doby se vrací. A tím něčím je móda. Jak je to možné a proč zrovna retro?

 

Módní trendy jsou složitou proměnnou, která se mění téměř ze dne na den. Dříve se móda měnila pozvolna, ale tím jak jsme více a více spojeni se světem kolem nás, můžeme sledovat trendy takzvaně v “přímém přenosu”. Mladí lidé se inspirují různými televizními seriály a oděvy, které tam hlavní protagonisté nosí. Z nějakého důvodu hlavně u amerických seriálů je považováno za vkusné právě retro. Hned několik úspěšných seriálů pro mladé na streamovací stanici Netflix je posazeno právě do tohoto období. A věřte nebo ne, mladí to milují. Přijde jim toto období a styl oblékání cool a chtějí se mu podobat.

 

kufry s oblečením

 

Takže když uvidíte mladé lidi, kteří chodí ve stejném stylu ve kterém jste se vy procházeli venku s kamarády, nebuďte překvapeni. Už i světové módní značky a obchody nabízí oblečení, které má právě připomínat retro období a lidé si je rádi kupují a nosí. U opravdu mladých lidí tomu také dopomáhají sociální média. Kde se jejich oblíbené hvězdy oblékají právě do tohoto stylu a vypadají v tom dobře.

 

oblečení

 

Takže pokud máte někde na půdě ještě schované věci, které jste dříve nosívali, klidně je vytáhněte a jestli vám už nejsou můžete je předat vašim dětem. Uvidíte, jakou budou mít radost. Móda a vkus je ale velice individuální věc. I když se nám může zdát, že celosvětově frčí jeden styl, nám osobně se zrovna moc líbit nemusí. Lidé se naučili respektovat všechny druhy stylů, takže se nebojte si vzít to, co se vám líbí a vyrazit s tím ven s hlavou vztyčenou. Nemusíte se nechat strhávat proudem doby. Můžete nosit to v čem se vy cítíte pohodlně.