Každý rok v prosinci se schází představitelé udávající trendy z různých odvětví a prezentují své návrhy módních barev pro nadcházející rok. Sejdou se tak představitelé designu, umění, médií, textilního průmyslu a prostě všichni, kteří využívají barev ve svém oboru. Na letošní rok takto byla vybrána barva living coral – živoucí korálová. V minulém roce byla barvou roku zvolena ultra fialová, v roce 2017 to byla zelenkavá a v roce 2016 jemně růžová.

korálový interiér

A skutečně se korálová barva v letošním roce začala objevovat všude kolem. Kromě těch zřejmých oblastí, kterými jsou oděvnictví, obuvnictví, šperkařství a další obory zabývající se designovými doplňky pro lidi sem patří také zabarvení nábytku a ostatních interiérových dekorací, mobilních telefonů a také fotografové a mnozí další se nechali touto hravou barvou inspirovat. Hodně se tato barva promítá také v kosmetice, kdy ji ženy mohou nosit opravdu všude: na nehtech, rtech, ve vlasech.
rybka mezi korály

A jak barva living coral vlastně vypadá? Je to sytě vybarvený tón korálově červené barvy, která je lehce zesvětlena a zjemněna něžným nádechem barvy růžové. Je to optimistická a velmi příjemná barva nabitá energií, která má poukazovat na návrat k přírodě.

Korálová barva se bohužel nehodí pro všechny typy žen. Jako stvořená je pro dámy s tmavšími vlasy, protože vyzdvihne jejich krásu. Naopak blondýnky by při nošení této barvy měly být opatrnější a doplnit ji tmavším doplňkem nebo opustit pastelový odstín a vrhnout se na ostřejší korálovou barvu. K zrzkám se červená barva nehodí vůbec. Pokud ale i ony touží po této trendy barvě, mohou ji zvolit v případě, že ji použijí na menších plochách a zkombinují se správnými odstíny barev.

A jaké barvy se s korálovou dají kombinovat? Převážně se jedná o barvy studenějších odstínů jako smaragdově zelená, námořnicky modrá, šedá, olivová nebo černá. Dále se také hodí k tmavě růžové, limetkově zlaté, jemně béžové či univerzální bílé.