Nekonečný kolotoč. Jakmile si jednou půjčíme peníze, už se takzvaně vezeme. Jenomže bez peněz by to v dnešní době ani moc nešlo, takže proto si je občas musíme půjčit. Vždy však musíme dbát na to, abychom dokázali splácet a to jak v případě běžného spotřebitelského úvěru tak také v případě podnikatelského úvěru.
velkoměsto, dva mrakodrapy, pohled na město, vysoké budovy, nízké domy, cesty, silnice i železnice

  • Spotřebitelské úvěry se mohou brát téměř na cokoliv. Vyplácí se běžným občanům a většinou nepotřebujete vyřizovat žádné složité náležitosti. Samozřejmě, že musíte doložit výdělky či jiný zdroj příjmů. Ovšem mnohdy se tolerují registry, tedy záznamy v registrech dlužníků, takže i přes drobné nedostatky můžete stále půjčku získat a navíc za výhodných podmínek, například s nízkou úrokovou sazbou.
  • Podnikatelské úvěry si mohou zařídit pouze podnikatelé, firmy nebo OSVČ. Ani v případě podnikatelských úvěrů nesmíme zapomínat na prokazování příjmů. Ovšem to není nic složitého, ba právě naopak je to velice jednoduché. V některých případech postačí pouze základní doklady a nemusíte mnohdy ani dokládat daňová přiznání.

muž sedí za stolem v bílé košili, sedí u černého notebooku, telefonuje a usmívá se, vedle má notes
U hypotéky se ručí nemovitostí

V případě tohoto typu úvěru vždy ručíte nemovitostí. Jakmile ji dáte do zástavy a bude uvedena odhadní cena, můžete podle toho získat například až 70% z hodnoty.
Nebankovní americké hypotéky se využívají v případě, že chcete začít podnikat, chcete si založit firmu, již máte vlastní firmu, podnikáte, jste OSVČ, provozujete živnost, nebo máte velký či malý podnik. Všechny tyto případy spadají pod nějaký druh podnikání, čili by se ve všech případech jednalo o podnikatelský úvěr, pokud byste potřebovali peníze takzvaně navíc, na nějakou činnost, která by měla spojitost s podnikáním.
Pod tímto názvem tedy vždy najdete druh podnikatelského úvěru. Každý může mít akorát trochu jinak nastavené podmínky. Základ však zůstává stejný.
ü Jak dlouho mohu splácet? Doba splácení se pohybuje od jednoho roku až po 30 let.
ü Nízká úroková sazba je samozřejmostí.
ü Ručit můžete jakoukoliv nemovitostí.
ü Nemusíte mít čistý registr dlužníků, pokud máte záznam, dá se to tolerovat.