Určitě už jste se i vy setkali s reklamami, kde se a to ať už banky nebo nebankovní společnosti chlubí tím, že měsíční splátka je u nich tou nejnižší. Neměli byste tomu ale tak úplně věřit. Bohužel to, že je měsíční splátka malá, ještě neznamená, že je vhodná. Velká spousta lidí si něco takového opravdu myslí. My si zase myslíme, že je třeba vás vyvést z omylu, dokud je ještě čas.
Je pravda, že na měsíční splátky, které jsou nízké, je možné dosáhnout hned několika variantami. Může se jednat o snížení úroků, poplatků apod. Jestli je něco, co udělá hodně u doby splatnosti, pak je to prodloužení. Něco takového může udělat opravdu velkou paseku.české koruny
Díky těmto splátkám vám sice bude bráno méně peněz každý měsíc, ale ve výsledku budete dané společnosti platit mnohem déle a tím i hodně přeplatíte. Něco takového je opravdu zbytečné a nestojí to za to.
I takové prodloužení o rok se může na vaší peněžence podepsat. Když se nad tím zamyslíte, dojde vám, že na tom něco opravdu bude, jelikož bude splátka prodloužená o dalších dvanáct měsíců. Ve výsledku tedy opravdu zaplatíte mnohem více peněz a to namísto toho, abyste se dluhu zbavili co nejdříve a zaplatili za něj mnohem méně peněz.
Samozřejmě existují situace, kdy něco takového nejde tak snadno. Pokud opravdu potřebujete tu nejnižší možnou měsíční splátku Americká nebankovní hypotéka z toho důvodu, že vám v rozpočtu již nezbývá ani koruna, pak se dá tahle situace nějakým způsobem zvládnout. Je ale třeba myslet na to, aby nedošlo k nepříjemným problémům. Něčemu takovému lze zabránit, pokud máte naspořenou alespoň malou finanční rezervu.splátkový kalendář
Nejhorší na měsíční splátce je to, že musíte splnit podmínky, za kterých je akce nabízena. Pokud je nebudete splňovat, nemáte na žádné výhody z této akce nárok. Z toho vyplývá, že pro vás bude úvěr mnohem dražší.
Jestliže to půjde, raději se měsíční splátce vyhněte obloukem. Uděláte jen dobře.