Podle čeho byste si měli vybrat do domácnosti novou pračku?

Podle výzkumu ze začátku tohoto roku si nezaručíte delší životnost pračky, ledničky nebo sušičky ani tím, že do ní více investujete. Všechny vydrží přibližně stejně dlouhou dobu, a to je přibližně sedm až deset let.
1.       Vyvářka – pokud chcete prodloužit životnost svého spotřebiče, spusťte tento program alespoň jednou za pět týdnů
2.       Samočisticí režim pračky – ten byste měli spustit alespoň jednou za rok, nebo do pračky nasypat kyselinu citronovou a zapnout ji prázdnou na nejdelší program.
nastavení pračky
Pokud jste se narodili před rokem 1975, jistě si pamatuje pračky, které když už se koupily, dokázaly prát pro dvougenerační barák klidně i patnáct, dvacet let. To my si už dnes o takovém luxusu můžeme nechat leda zdát. Spotřebiče, které kupujeme, nám odcházejí po pěti letech, dožívají se maximálně osmi let, a to jenom v případě, že si připlatíte.

Jak se zorientovat v nabídce, která dnes na českém ale i světovém trhu panuje? Laik vidí tak maximálně rozdílnou velikost pračky, dva druhy způsobu plnění a barvu, tím to hasne.
Největší slabina praček? Máchání! Podle testu specializované firmy na testování praček vyšlo najevo, že největší vliv na výkon, ale i životnost pračky má právě máchání. To se pozná podle odstředění vody a také podle toho, na jaké otáčky dokáže pračka pracovat.
buben pračky
–          Perete i nově koupené oblečení?
Měli byste. Zvlášť pokud trpíte na alergie nebo astma. Pokud jste alergičtí na prach nebo chlupy, měli byste své prádlo máchat dvakrát. I to velmi negativně ovlivňuje životnost vaší pračky.
Která pračka vydrží nejdéle?
Test neprokázal, že by v jednotlivých pračkách byl kdoví jaký rozdíl. Vlastně se dokonce ukázalo, že pračka značky Bosh za třináct tisíc korun vydrží déle a má kvalitnější proces máchání než pračka dražší o více než patnáct tisíc korun.

5/5 - (1 vote)