Kryt Huawei P20 Lite se nejčastěji prodává ze silikonu nebo jako knížka

Silikon versus flip (knížka)

Silikonové obaly byly vůbec prvním typem ochranných materiálů chytrých telefonů, tato řešení umožňovaly rozměry samotného přístroje a převládající plocha dotykového displeje. Zatímco u klasických mobilů tlačítkových byste se silikonem příliš neuspěli, a tam se uplatní především pouzdra výsuvná, pro smartphony je silikon naprosto ideální.

mobil a zápisník

Proč je ideální? Je zdravotně nezávadný, nevydává zápach ani pachy nepřijímá, je příjemný na dotek, obvykle transparentní, dobře chrání mobil před poškrábáním a lehkými údery a navíc je velice levný. Nevýhodou je, že jde o ochranu jen z boku a ze zadní strany, takže potřebujete zabezpečit samotný displej např. tvrzeným sklem.

V současné době je jedním ze dvou nejprodávanějších krytů Huawei P20 Lite i na jiné mobily a díky velmi nízké ceně je možné silikony častěji měnit nebo střídat podle nálady různé barevné varianty, či motivy. Vypadá však příliš „lacině“, jde pouze o kopírování tvaru samotného přístroje, takže chcete-li telefonem zaujmout, nebo mít radost ze samotného estetického prožitku, pořiďte si druhý nejvíce prodávaný typ – flipové (zavírací) pouzdro.

žena s mobilem

Flip, neboli knížka, připomíná desky kapesního diáře či zápisníku a mnohým z nás evokuje příjemné pocity spojené se čtením knih. Čtením těch skutečných, papírových svazků, nikoli elektronických médií. Klasická kniha je totiž již mnoho let spojována s pocitem pohody, knihy čteme nejčastěji tam, kde máme klid, potřebné zázemí a prostor pro vlastní fantazii.

Knihy jsou také estetickým doplňkem, což platí nejen dnes, ale bylo tomu i po celá staletí. Jen si vybavte zámecké knihovny – působí na psychiku velice příjemně a evokují pohodovou atmosféru u šálku čaje nebo kávy. Knihy máme v knihovničce vystavené i doma a podobným způsobem nahlížíme i na telefon ve flipovém pouzdře. A jaké jsou jeho hlavní přednosti? Je elegantní, chrání přístroj ze všech stran, nepotřebujete tvrzené sklo a můžete s ním vyrazit do společnosti prakticky kamkoli.

4/5 - (3 votes)