Silikon versus flip (knížka)

Silikonové obaly byly vůbec prvním typem ochranných materiálů chytrých telefonů, tato řešení umožňovaly rozměry samotného přístroje a převládající plocha dotykového displeje. Zatímco u klasických mobilů tlačítkových byste se silikonem příliš neuspěli, a tam se uplatní především pouzdra výsuvná, pro smartphony je silikon naprosto ideální.

mobil a zápisník

Proč je ideální? Je zdravotně nezávadný, nevydává zápach ani pachy nepřijímá, je příjemný na dotek, obvykle transparentní, dobře chrání mobil před poškrábáním a lehkými údery a navíc je velice levný. Nevýhodou je, že jde o ochranu jen z boku a ze zadní strany, takže potřebujete zabezpečit samotný displej např. tvrzeným sklem.

V současné době je jedním ze dvou nejprodávanějších krytů Huawei P20 Lite i na jiné mobily a díky velmi nízké ceně je možné silikony častěji měnit nebo střídat podle nálady různé barevné varianty, či motivy. Vypadá však příliš „lacině“, jde pouze o kopírování tvaru samotného přístroje, takže chcete-li telefonem zaujmout, nebo mít radost ze samotného estetického prožitku, pořiďte si druhý nejvíce prodávaný typ – flipové (zavírací) pouzdro.

žena s mobilem

Flip, neboli knížka, připomíná desky kapesního diáře či zápisníku a mnohým z nás evokuje příjemné pocity spojené se čtením knih. Čtením těch skutečných, papírových svazků, nikoli elektronických médií. Klasická kniha je totiž již mnoho let spojována s pocitem pohody, knihy čteme nejčastěji tam, kde máme klid, potřebné zázemí a prostor pro vlastní fantazii.

Knihy jsou také estetickým doplňkem, což platí nejen dnes, ale bylo tomu i po celá staletí. Jen si vybavte zámecké knihovny – působí na psychiku velice příjemně a evokují pohodovou atmosféru u šálku čaje nebo kávy. Knihy máme v knihovničce vystavené i doma a podobným způsobem nahlížíme i na telefon ve flipovém pouzdře. A jaké jsou jeho hlavní přednosti? Je elegantní, chrání přístroj ze všech stran, nepotřebujete tvrzené sklo a můžete s ním vyrazit do společnosti prakticky kamkoli.