Ke koníčkům prý stále většího počtu lidí dnes údajně patří klíčení všemožných semínek. Čím dál více lidí si prý nechává doma něco vyklíčit. Ovšem – jak už tomu tak bývá – na rozdíl od našich dětských let nikoliv kvůli touze po nějakém poznání, ale prostě proto, aby se to naklíčené posléze zbaštilo.
Pro lidi zkrátka v tomto ohledu platí totéž, co už tradičně platívá pro muže, pravící nad obdrženou květinou, že je sice hezká, ale co s tím, když se to nedá sníst.
mokrá tráva

Ovšem abyste snad z právě vyřčeného nenabyli dojmu, že jsou podobní našinci učiněnými barbary, je záhodno dodat, že tak činíváme z bohulibých pohnutek – tedy proto, že tímto způsobem získáváme neocenitelný zdroj tolik potřebných vitamínů. Respektive i minerálů, antioxidantů a dalších cenných látek.
Je zkrátka nutno konstatovat, že . A pokud byste se těmto chtěli zařadit po bok i vy, klidně tak učiňte. Protože si toto počínání vlastně nic mimořádného nežádá.
Stačí i docela obyčejná nádoba na klíčení podobná stohovatelným miskám, jež lze pohodlně proplachovat ve větším počtu současně, ovšem konec konců ani něco takového není nezbytně nutné a dá se vystačit si i s jakoukoliv jinou vhodnou nádobou.
K této je třeba přikoupit si nějaká ta semena na klíčky. K tomuto účelu lze použít semínka celé řady rostlin, mezi něž patří dejme tomu fazole mungo, sója, řeřicha, chia semínka, ředkvička, pískavice nebo slunečnice; výběr záleží pouze na tom, co právě vám chutná nejvíce, případně na tom, co obsahuje nejvíce těch látek, jež byste tímto způsobem rádi získali.
Taková semena se prostě vysypou na již zmíněnou misku, rozprostřou se do jedné či více vrstev a zalijí se vodou, v níž by měla být ponořena aspoň jeden až dva centimetry hluboko.
čerstvé klíčky

V této vodě se semena nechají nabobtnat, načež se voda slije a další závlaha sestává už jen z postupného proplachování asi třikrát denně.
Takto se vyčkává, než klíčky dosáhnou vhodné velikosti, čímž je dosaženo doby sklizně. Po níž se tyto klíčky použijí k výrobě salátu, přílohy k jídlu nebo čehokoliv jiného podle pěstitelovy fantazie.
Tak jednoduché to je, nechat si doma něco vyklíčit!
Ovšem pozor! Není jisté, že s podobným zdůvodněním naleznete pochopení u zásahové jednotky, až vám tato bude doma zabavovat stovky naklíčených rostlin konopí.