Já nevím jak vy, ale já mám třeba velkou potřebu mít na telefonu hry, které mě zabaví. To je ovšem u mě někdy velký problém, jelikož mě vždy hra přestane za nějakou dobu bavit. Naštěstí jsem nedávno narazil na hru, která se hraje velmi dobře, je na chvilku a dokáže člověka zabavit.
Drtivá většina her na android jsou zdarma, ovšem některé placené. Nejsou to většinou velké částky na rozdíl od počítačových her. Ve většině případů mají hry zdarma (ale i některé placené) mikrotransakce. To je většinou něco, co vám ve hře pomůže k lepšímu postupu. Pokud třeba v nějaké hře máte čekat 2 hodiny na nějaké vylepšení budovy, malý poplatek vám může toto dvou hodinové čekání urychlit na pár sekund.
omotané sluchátka

Clash Royale

Ve hře máte jednoduše karty, které používáte k boji s dalšími hráči. Většinou se hraje jeden proti jednomu, ale někdy se může hrát i s více lidmi. Systém hry je poměrně jednoduchý. Za elixír, který se vám každých asi 5 sekund zregeneruje, dáváte na hrací pole některé z vašich postav. Samozřejmě se základně dělí na útočné, obranné, podporující a poté jsou ještě zvlášť spelly, které mají nějaký účinek na poli.
android hry
Důležité také je, že každá postava má svou úroveň, díky které se postava postupně zlepšuje. Tím pádem je samozřejmé, že vás porazí velice jednoduše člověk, který má vyšší úroveň svých postaviček. Vylepšování základních karet není tak složité, ovšem občas stojí hodně zlaťáků, což je herní měna. Také zas tak složitá na získání není.
Karty získáváte většinou z truhliček, které se vám ukládají z bojů. Dělí se na hodně druhů, ale ty nebudeme rozebírat. Podle druhu trvá truhla na otevření. Některé mohou trvat pár minut, některé pár hodin. Truhly také můžete získat za prémiovou měnu. Samozřejmě tu lze zakoupit za reálné peníze. Tato prémiová měna se nazývá „gemy“ a v obchodě není až tak moc drahá. 80 gemů dostanete za 25 korun nebo 1euro, což si myslím, že je akceptovatelné.