Když se procházíte parkem a diskutujete s kamarády na nějaké téma, jste zabráni do hovoru a pravděpodobně nebudete vnímat, že máte na nohou tenisky nebo letní střevíce. Zkrátka si v nich vykračujete a slouží vám k tomu, že v nich máte při chůzi oporu a stabilitu. Jakmile se však odlomí podpatek, rázem se mění celá situace, a tato událost má vliv i na vaše další chování – budete se zřejmě snažit nejprve odstranit závadu na obuvi, a teprve pak budete pokračovat ve vaší diskusi.

zrzavá voda v umyvadle

V podobném duchu se odehrává i situace uvnitř obytného prostoru, pokud se tu někde zanese odpadové potrubí. Vše ostatní jde v tuto chvíli stranou a závadě je přiřazena nejvyšší priorita.

Kdy volat instalatéry kvůli zanesenému odpadu v bytě

Především byste měli vědět, že existuje nonstop havarijní služba, která je schopna do pár desítek minut dorazit na místo zásahu a situaci urychleně řešit. Služba je dostupná po celý rok, bez ohledu na denní a noční hodinu a bez výjimek, co se týče víkendů a svátků.

Neodtéká WC – pokud se vám nedaří prorazit odpad u záchodu např. gumovým zvonem, může to být důvod k tomu, volat instalatérský havarijní servis ihned, aby zasáhl co nejdříve. Pokud jste nuceni přebývat v bytě, nechystáte se někam odjet a nemáte možnost využít toaletu jinde, klidně volejte instalatéry i o půlnoci. Pamatujte také na to, že v ranních hodinách je dle Tradiční čínské medicíny tzv. hodina tlustého střeva, a že v tuto dobu je obvykle toaleta v permanenci.

Ucpaný kuchyňský dřez – ucpávky odpadů v kuchyni bohužel nesnesou příliš dlouhý odklad, většinou s nimi vydržíte přes noc do rána, ale pokud potřebujete vařit a například se staráte o malé děti nebo o seniory, je to urgentní záležitost. Můžete si ovšem ihned po zjištění závady domluvit s instalatérskou havarijní službou na příští den schůzku.

vířivá vana

Ucpaný odpad v koupelně – zanesené odpady v koupelnách a opravy vířivek jsou naštěstí závady, které není nutné řešit ihned, a mohou počkat buď do rána, anebo do následujícího pracovního dne. Vyčistit zuby a oholit se můžete i v kuchyni a bez osprchování celého těla se to dá vydržet i více dnů, případně lze někam zajít, kde je možnost se osprchovat, např. do plaveckého bazénu či k vašim přátelům nebo příbuzným.