Právnická osoba je jistota. Za své závazky ručí do výše svého základního jmění, odpovědnost jednatele za případné finanční problémy firmy je v úrovni prokázaného jednání v neprospěch společnosti. Pokud se nejedná o vyložené podvody tak jednateli v podstatě také nic nehrozí.

Založit právnickou už není tak složité jako ještě v nedávné minulosti. V mnoha ohledech je zakládání tak jednouché, že při troše studování a zjišťování procedurálních postupů ji má šanci založit každý. Jenže ta trocha zabere docela dost času. A čas jsou peníze. A také, ne každého baví chodit po úřadech a různých institucích. A to máte Živnostenský úřad, Finanční úřad, notář, Obchodní soud, banka.

Zakládání firmy

Koupit si společnost s ručením omezeným jako v second handu, je sice jednodušší než si ji zakládat, ale zase je tu nebezpečí, které může v budoucnu hodně zkomplikovat a znepříjemnit život. Nikdy si nemůžete být totiž jistí, že společně s firmou si nepořídíte také nějaké skryté a nepřiznané závazky. Může jít o nevyřízené, ale již zaplacené objednávky, nebankovní úvěry, nebo jiné závazky kryté směnkou.

Tyto problémy pak vyplavou na povrch v nejméně vhodnou dobu a dokážou i se stabilní firmou hodně zamávat.

Moc to nestojí

Nejjistější a nejrychlejší formou jak přijít ke společnosti s ručením omezených je koupit si takzvanou ready made společnost. Ready made společnosti, jsou společnostmi, které jsou zakládány jen s jedním účelem. Aby se zase rychle prodaly. Nemají žádnou negativní historii, nemají závazky, dluhy, úvěry. Jsou panensky čisté. S takovou společností můžete začít podnikat, aniž byste se něčeho museli obávat.

Prohlédněte si prezentaci firem na prodej v Ostravě Kancelar29.cz kde se dozvíte všechny podrobnosti týkající se koupě ready made společností. Sami se přesvědčíte, že jde o zcela legální a velice rychlý způsob nabytí společnosti s ručením omezeným.