Měli jste někdy nějakou firmu anebo něco podobného? Myslím si, že v dnešní době je opravdu mnoho podnikatelů anebo alespoň živnostníků. Jenom u nás v rodině máme dva podnikatele. A to je můj otec a taky můj strejda. A tak jsem si řekla, že se jich na to chvilku budu ptát. Opravdu velmi mě zajímalo, jak taková firma vůbec působí. A jaké jsou podmínky. A byla jsem ráda, když si se mnou můj otec sedl ke stolu a všechno podrobně mi řekl. Taky se stal ale jeden případ, kdy můj soused prodával svou firmu. To mi řekl sám můj otec. Musel prodat své s.r.o. Prodej s.r.o. není vůbec jednoduché. A když jsem se na to ptala svého otce, co to znamená prodej s.r.o. Tak on mi sám odpověděl, že taky tomu moc tedy nerozumí. A tak jsem si řekla, že si asi nějaké informace vyhledám. Musím říct, že ze začátku jsem se chtěla zeptat přímo souseda, co to znamená prodej s.r.o. Jenom že mě v tom tatínek pozastavil. Tatínek mi řekl, že ať se radši do toho nemám motat.

Firma se buduje velmi dlouho.

Že náš soused je opravdu naštvaný a zklamaný, že mu jeho podnikání nevyšlo. Takže musí prodat svoji firmu. Prodej s.r.o. probíhá tak, že u toho musí být opravdu mnoho lidí a musí to být stvrzeno opravdu mnoho podpisy. Protože se jedná o firmu, kde opravdu není jenom jeden vlastník. Těch vlastníků je více. Takže je prodej opravdu velmi složitý.

Můžete prodat i firmu.

Nakonec jsem se taky z internetu dozvěděla, že prodej s.r.o. je tak složitý, že to někdy trvá i třeba rok anebo dva roky. Všechno záleží na tom, kdo co prodává. A taky záleží na tom, kdo to nakupuje. Jsou totiž takové situace, kdy někdo nechce prodat své s.r.o. nějaké konkurenci. A já se tomu nedivím. Není totiž nic horšího a smutného, než když vaši milovanou formu koupí někdo, kdo byl váš konkurent. A pak z vaši firmu udělá konkurenční výrobek. Myslím, že podle mě je to hodně ošemetná a smutná situace. Ale toto se snad nikdy nestane a všechno bude probíhat tak, aby to pro všechny bylo lehké. Takže prodej s.r.o. https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/ není jednoduchý.