Sázení patří mezi lidské vášně již od pradávna. Již v antickém Řecku lidé během sportovních událostí sázeli na vybrané atlety a doufali, že si tak vydělají peníze. A neopustilo nás to prakticky dodnes.

Naopak, dalo by se říci, že máme mnohem větší možnosti, jak vsadit své peníze a pokusit se je tímto způsobem rozmnožit. A lidé to hojně dělají.

penize1

Ačkoliv se však podíl sázejících v jednotlivých oblastech liší, faktem je, že u nás je zdaleka nejoblíbenější sportka. Jedná se o to, že z osudí se vybere deset náhodně očíslovaných míčků. Soutěžící musí ještě před samotným tažením uhodnout, která čísla to budou.

Za tímto účelem se prodávají speciální tikety. Zde označíte čísla, která si myslíte, že budou v daném tahu vylosována, a necháte si jej potvrdit. To proto, abyste jej později nemohli upravit podle toho, jaká čísla padnou.

Cílem je samozřejmě trefit všechna, avšak i když se vám povede uhodnout jich jen pár, stejně máte nárok na výhru, ačkoliv rozhodně ne tu hlavní.

Můžeme se ptát, zda je to skutečně tak jednoduché. Opravdu se jedná o způsob, jak jednoduše přijít k penězům? Odpověď zní, že nikoliv. Pravděpodobnost, že uhodnete alespoň některé číslo, není příliš velká, natožpak všechna. A výhry, kromě té hlavní, nejsou nijak vysoké.

penize2

Je tedy jasné, že ačkoliv se občas na někoho usměje štěstí, naprostá většina lidí prohraje mnohem více, než vyhraje. Přesto jsou to právě tyto občasné drobné výhry, spolu s příběhy o lidech, kteří získali tu hlavní, tím, co je nutí kupovat si každý týden další a další tikety.

Protože pravděpodobnost, že vyhrajeme, je sice malá, ale přesto tu je. Navíc je dokázáno, že princip přerušované odměny funguje. A věřte, že společnosti provozující tyto hry to moc dobře vědí. Proto je třeba mít se na pozoru. Přeci jen, jsou to vaše peníze, o které přijdete. A i když někdy nějakou částku vyhrajete – skutečně je to taková výhra, když si spočítáte, kolik jste do toho již vložili?