Zahradní altány a altánky jsou v kurzu a mnoho lidí si je stále nechává stavět na své zahrady a zahrádky. Proč se stále pyšní takové oblibě?

Zahradní altány jsou malé přístřešky, které jsou umístěné ve volném prostoru zahrady. Mohou plnit nejen estetickou funkcí, ale také funkci, díky které na nás v létě nebude sálat slunce a nebo zkrápět déšť. Mnohé altány se opravdu stávají výstavkou různých druhů květin a jejich majitelé na ně nedají dopustit. Mnoho jedinců se, ale plete altány s pergolami. Je mezi nimi celkem zásadní rozdíl. Jak už bylo uvedeno, tak altány bývají postavené na volném prostranství zahrady a většinou nemají jednu stranu pevnou. Naproti tomu pergoly bývají součástí pevné budovy. Pokud si chcete nechat postavit altán na zahradě nemusíte se obávat žádných velkých stavebních komplikací. Většina altánu funguje na základě stavebnice, a tedy dovoz i stavba je velmi jednoduchá.

altán

Jaké altány jsou na trhu

Trh s altány je velmi široký, a kromě různých tvarů a velikostí si můžete vybírat i materiál ze kterého budete chtít mít na altán na zahradě. Klasikou je samozřejmě dřevo, které v zahradě velmi dobře esteticky zapadne. Mezi další materiály, které jsou k výrobě altánu používaný je hliník nebo třeba plachta. U posledního zmíněného materiálu můžete počítat s levnější cenou a lehkostí při údržbě.

altán

Kde sehnat altány a jaká je prodejní cena

Díky tržní nabídce není nic složitého si sehnat firmu, která Vám altán doveze na Vaši zahradu a sestaví. Některé větší obchodní domy zabývající se kutilstvím nabízejí možnost koupě tohoto zboží, kde obvykle mají i jeden exemplář sestaven a vystaven. Včetně altánu dostanete i návod, jak si doma sám altán sestavit. Hodně záleží na Vaší zručnosti a volném čase, ale i chutí. I cena altánu na trhu je různorodá. Ceny obyčejných dřevěných altánu začínají na ceně okolo 10 -15 tisíc korun. Ale dají se pořídit i altány za 60 000 Kč. Parametrem ceny kromě materiálu je samozřejmě i velikost altánu. Do ceny je třeba zahrnout i cenu dopravy k Vám.