Starožitná komoda se mi velice líbí a dostala jsem ji od své tchyně. Musím říct, že si tohoto gesta hodně vážím, protože moje tchyně mi o té staré komodě hodně vyprávěla. Dozvěděla jsem se od ní, že tuto komodu má od své pratety, která ji dostala darem zase od své příbuzné. Takže musím říct, že komoda má opravdu dlouhý příběh. A to bych nebyla já, abych nepátrala po minulosti oné staré komody. Zjistila jsem si tedy od tchyně kontakt na její neteř, která by mě odvedla zase blíže k odpovědi. Znala totiž onu pratetu, takže všechno šlo dobře. A když jsem se s její neteří spojila, tvrdě jsem narazila.

Staré věci mají zajímavou minulost

Bohužel o komodě nikdo nic nevěděl. Byla jsem z toho nešťastná, ale nedalo se nic dělat. Musela jsem se spokojit jen s tím, že komoda má přes sto let a je vlastně možná i mnohem starší. Je z masivního kvalitního dřeva. Myslím, že je to buk. Je opravdu hodně robustní a je mi jasné, že jen tak ji nikdo a nic nezničí. Komoda je velká tak, že by se do ní vešlo povlečení a peřiny ze tří postelí. Takže je opravdu hodně veliká. Ze začátku jsem přemýšlela, jak komodu nejlépe využít. Víte, nechtěla jsem ji využít jen tak na blbosti, myslím, že bych s tím komodu znesvětila. Nakonec jsem tam ale ukládala zimní oblečení. Nevím, co by na to řekla prateta, ale myslím, že jsem udělala dobře. Kdyby byla nevyužitá, tak by to zase byla velká škoda. A navíc zimní oblečení komodě nic neudělá. Hlavní je, že komoda je na suchém místě, kde plíseň nemá vůbec žádnou šanci.

starožitná komoda

A víte, co se mi opravdu dost na komodě líbí? Že je krásně malovaná, má krásné barevné květy. Vlčí máky a další jemné modré květinky. Navíc ta její řezba je úchvatná. Nikdy jsem nic předtím krásnějšího neviděla. Řezba je jistě kvalitní poctivá ruční práce. A pokud vás zajímá téma starožitností, tak se podívejte na náš web, určitě si vyberete.