S chytrou miskou na klíčení je pěstování výhonků hračka

.


Klíčení semínek je snadná záležitost. Dokonce je to tak jednoduché, že snazší způsob, jak přijít k bohaté úrodě, byste jen stěží našli. Ovšem když si k tomu pořídíte správnou nádobu na klíčení, můžete to být úplná hračka.
Pravda je, že k pěstování mladých výhonků zeleniny, nepotřebujete mimo vodu snad nic. Vše bez potíží najdete ve svém okolí, aniž byste za to museli zaplatit – tedy snad s výjimkou kvalitních semen, na jejichž výběru si dejte záležet. Klíčit můžete i v obyčejné zavařovací sklenici anebo v nějaké obyčejné plastové misce, nicméně s chytrou nádobou na klíčení vám to půjde lépe.

klíčky ředkviček

.

Když se rozhodnete investovat do misky na klíčení anebo do sklenice na klíčení, tak se nemusíte obávat žádných velkých výdajů. Obě dvě můžete pořídit za několik málo stovek korun a vydrží vám klidně už napořád. Mají ovšem jednu velkou výhodu, kterou byste u jiné, obyčejné provizorní nádoby jen těžko hledali. Jsou totiž speciálně upravené tak, abyste vložená semínka důkladně a snadno prolévali vodou, a přebytečnou vodu hravě slili. Mají integrované sítko, skrze které přebytečná voda odteče, aniž by s sebou vzala i klíčící semena – a to se jistě hodí. Budete tak moci s rostlinným materiálem manipulovat snadno a rychle a zároveň bez starostí, že vám odpluje do kanálu. A pokud jde o misky na klíčení, tak ty jsou chytře vymyšleny tak, že na nich můžete klíčit hned několik druhů semen najednou – v každém patře budete mít jiné výhonky, a přesto je můžete najednou prolévat vodou, čímž ušetříte svůj čas i spotřebu vody.

polévka

Takové praktické nádoby si můžete snadno a rychle objednat přes internet, třeba společně s kvalitními semeny mnoha druhů rostlin, které jsou pro klíčení jako stvořené, ať už se jedná o tradiční řeřichu, křupavé sójové výhonky anebo pikantní ředkvičku. Jistě si je brzy oblíbíte natolik, že už si bez nich svůj jídelníček ani nebudete umět představit.

.