Klíčení semínek je snadná záležitost. Dokonce je to tak jednoduché, že snazší způsob, jak přijít k bohaté úrodě, byste jen stěží našli. Ovšem když si k tomu pořídíte správnou nádobu na klíčení, můžete to být úplná hračka.
Pravda je, že k pěstování mladých výhonků zeleniny, nepotřebujete mimo vodu snad nic. Vše bez potíží najdete ve svém okolí, aniž byste za to museli zaplatit – tedy snad s výjimkou kvalitních semen, na jejichž výběru si dejte záležet. Klíčit můžete i v obyčejné zavařovací sklenici anebo v nějaké obyčejné plastové misce, nicméně s chytrou nádobou na klíčení vám to půjde lépe.

klíčky ředkviček

Když se rozhodnete investovat do misky na klíčení anebo do sklenice na klíčení, tak se nemusíte obávat žádných velkých výdajů. Obě dvě můžete pořídit za několik málo stovek korun a vydrží vám klidně už napořád. Mají ovšem jednu velkou výhodu, kterou byste u jiné, obyčejné provizorní nádoby jen těžko hledali. Jsou totiž speciálně upravené tak, abyste vložená semínka důkladně a snadno prolévali vodou, a přebytečnou vodu hravě slili. Mají integrované sítko, skrze které přebytečná voda odteče, aniž by s sebou vzala i klíčící semena – a to se jistě hodí. Budete tak moci s rostlinným materiálem manipulovat snadno a rychle a zároveň bez starostí, že vám odpluje do kanálu. A pokud jde o misky na klíčení, tak ty jsou chytře vymyšleny tak, že na nich můžete klíčit hned několik druhů semen najednou – v každém patře budete mít jiné výhonky, a přesto je můžete najednou prolévat vodou, čímž ušetříte svůj čas i spotřebu vody.

polévka

Takové praktické nádoby si můžete snadno a rychle objednat přes internet, třeba společně s kvalitními semeny mnoha druhů rostlin, které jsou pro klíčení jako stvořené, ať už se jedná o tradiční řeřichu, křupavé sójové výhonky anebo pikantní ředkvičku. Jistě si je brzy oblíbíte natolik, že už si bez nich svůj jídelníček ani nebudete umět představit.