Čeká vás stěhování a máte možnost ovlivnit jeho termín? Můžete si vybrat, zda se přestěhujete na jaře nebo v létě? A můžete si zvolit i den v týdnu? Pak využijte některých příhodných „konstelací“ a kombinujte vhodné termíny dne v týdnu s ročním obdobím. Doporučit bychom vám mohli zejména středu a čtvrtek kvůli nižšímu provozu na silnicích a zároveň podzimní měsíce září a říjen. Proč zrovna podzim je ideální čas na stěhování odnesto.cz?

mladý pár se stěhuje

Venkovní teplota – jedním z největších nepřátel stěhování je nevhodná teplota ovzduší. Jestliže je venku velmi chladno nebo dokonce silnější mráz, neustále se musíme oblékat a svlékat, což při přenášení krabic s věcmi a s jejich balením není nic příjemného. V létě je zas nesmírně otravné a vysilující přílišné vedro, které nás nutí stále se nějak a něčím chladit, což rozptyluje pozornost a zdržuje při práci. Na jaře a na podzim je teplota naopak ideální – kolem 20 stupňů Celsia, naprosto vhodná pro lehčí i obtížnější manuální práci.

medvídek v krabici

Podzimní rovnodennost – spolu s vhodnou teplotou ovzduší má velký vliv na stěhování i délka slunečního svitu. Ta je nejdelší sice v létě, čímž nám pomáhá být déle aktivní v průběhu dne, ale zas to svádí dlouho ponocovat a méně spát. Dobře se vyspat je u stěhování zásadní a na jaře a na podzim je délka dne vyvážená – je přibližně stejně dlouhá noc i den.

Netáhne vás to tolik ven – podzimní čas již nebývá tak atraktivní, co se týče pobytu ve venkovním prostředí. Už nás to netáhne k vodě, počasí nás neláká na dlouhé procházky a posezení za vlahé letní noci na lavičkách v parku. Nemáme chuť obouvat pouze letní sandálky a žabky, krátké kalhoty a tílka, které svádí k tomu blíže se k sobě přitulit a milovat. Léto je ideální období pro kontakt s lidmi a pro pobyt v přírodě, zatímco podzim se již hlásí chladnějšími rány a večery, i když je třeba stále slunečné babí léto. Jestliže se stěhujete na podzim, nebudete tolik lítostiví, že byste tou dobou byli raději na plovárně a lízali zmrzlinu.