Peníze nerostou na stromech a je dobré, aby to dospívající děti pochopily. A jak jinak je k tomu vést, než letní brigádou? Možností jak si přivydělat, nejen o prázdninách, je opravdu hodně a v podstatě každý, kdo chce, nějakou brigádu sežene. Proč by měla dospívající mládež brigádničit? Především děti v brigádničení podporujte a neházejte jim klacky pod nohy. Nechte děti, aby se snažily si vydělat peníze vlastními silami a nechte na nich, aby si práci sami vybrali.

květinářka s mobilem

1.      Zjistí hodnotu peněz

Šetří si vaše dítě třeba na notebook, počítač či nový telefon? Nechte jej, aby si o prázdninách na danou věc vydělal sám. Tím pádem zjistí, kolik práce za našetřením na takovou věc je a budou si jí třeba i více vážit. Přece jenom našetřit peníze na danou věc není zrovna jednoduché a najednou uvidí, jak těžké je si je vydělat. Pokud u dané brigády nevydrží, snažte se jim pomoci najít jinou, která jim bude více vyhovovat. Někdy se totiž stane, že se děti hned na první pokus netrefí a byla by škoda je od práce odradit.

2.      Nebudou se nudit

Chodíte do práce a bojíte se, co budou děti vyvádět, zatímco budete mít co dělat v práci? Brigáda vyřeší jak volný čas dětí, kterého budou mít trochu méně a tak váš strach. Děti totiž nebudou mít tolik času dělat vylomeniny a vyvádět blbosti. Navíc se určitě budou cítit mnohem více dospěle, pokud budou mít nějakou práci.
růžová sluchátka

3.      Naučí se nové věci

Letní brigády jsou výborným způsobem, jak se děti něco naučí a také se tím namotivují na učení. Ona totiž taková brigáda v restauraci jako číšník, nebo brigáda ve fabrice u pásu dětem ukáže, jak důležité je učit se a vystudovat třeba zajímavý obor na vysoké škole. Není nic prospěšnějšího, než vyzkoušet si práci, která je nebude zrovna moc bavit. Další věc je, že se naučí nové dovednosti, jako třeba obsluhovat kasu v obchodě, komunikovat s lidmi a jiné potřebné sociální dovednosti, které se jim budou hodit v budoucím životě.