V každé domácnosti na celém světě je potřeba někdy svítit. V minulosti se to odbylo loučí, nebo svíčkou. Ovšem ty doby již pradávno minuly. Nyní máme všude elektřinu a díky ní si můžeme posvítit jen zmáčknutím knoflíku, neb jeho otočením. Že otočením ne? Ale ano, staré vypínače tak kdysi skutečně fungovaly, ale to pamatují již jen ti opravdu staří.

Otočné ovládání však nalezneme i na moderních vypínačích a ve velké většině případů slouží k regulaci svítivosti. Plynulým otáčením tak získáváme více či méně světla.

Místnosti osvětlujeme různými svítidly, z nichž nejčastější jsou asi lustry. A ty se vyrábějí v tolika druzích, že není možno ani náhodou popsat jen desetinku z nich.

Pokud si obyčejný člověk potřebuje koupit obyčejný lustr, a ne nějaký sedmdesáti ramenný jako do kostela, může si vybrat z neskutečného množství variant. Například lustry Praha jich nabízejí tolik, že až oči přecházejí. A to si skutečně můžete vybrat i z různých cenových relací.

lustr

Nejprve si uvědomte, kde bude tato věc viset, jak často se bude používat, a hlavně k jakému účelu. Bude se zapínat jen na na chvíli před spaním v ložnici? Pak postačí něco menšího se dvěma rameny.

Bude-li ovšem lustr v kuchyni a svítit dlouho na práci, je lépe volit takový, který to skutečně dokáže. Tedy bez spodního krytu, pokud jde, tak i bodový.

Záleží vlastně jen na vytříbenosti a vkusu, když už máte představu o tom nač jej bude potřeba. Pak můžete popustit uzdu své fantazii.

Do dětského pokoje jistě zvolíte jiný, než do haly a do obýváku dáte zase něco jiného.

zajímavý lustr

Klidně si vybírejte i na výše uvedeném webu, máte na to doma klid, nikde se nemačkáte a vybrané zboží vám bude doručeno až domů. Zde si již pak v klidu můžete svítidla rozmístit tak, jak jste si představovali a svítit až do kdy potřebujete.

Inu, nákup po internetu je přece jen pohodlnější a rychlejší než běhání po obchodech.