Jednoduchá řešení výroby nábytku svépomocí z přepravních palet se nabízí zejména u postelí. Kdybyste měli z palet zhotovit kupříkladu šatní skříň, bylo by to nesmírně obtížné, výsledek práce by neodpovídal vašim představám a spotřebovali byste mnoho materiálu, což by ani nebylo rentabilní. Postel je naopak ideální způsob, jak palety vhodně poskládat, využít jejich klíčové vlastnosti, především vysokou pevnost, nosnost a stabilitu, a zároveň sestavenou konstrukci upravit tak, aby odpovídala vašim estetickým představám.

detail palety

Zhotovit postel z palet je snadné rovněž díky publikovaným výsledkům práce mnoha nadšenců, kde je z fotografií a videa dobře patrný postup práce, spotřeba materiálu a výsledný vzhled výrobků, z nichž celá řada je natolik atraktivní, že by mohla směle konkurovat profesionálním výrobcům nábytku. Ostatně, z palet se dnes prodávají již zhotovené unikátní kousky sedacích souprav, postelí, knihoven a konferenčních stolků, a to za poměrně vysoké finanční částky.

krabice z palet

Chcete-li si vyrobit svou vlastní postel a ještě ušetřit, máte kdykoli možnost začít. Budete k tomu potřebovat „pouze“ pracovní elán a vůli něco dokázat, dostatek přepravních palet, nejlépe nových Euro palet, základní nářadí, jako je kotoučová či přímočará pila, vibrační bruska, vrtačka, sada šroubováků, kladivo a kleště, smirkový papír, nátěrové hmoty pro povrchovou úpravu a dostatek spojovacího materiálu (vruty nebo šrouby).

Zhotovenou konstrukci můžete ponechat v původním vzhledu, kde bude patrné, že jde o nábytek z přepravních palet, anebo boky postele můžete upravit do naprosto odlišné podoby. Navštívíte-li prodejnu hobby marketu, jistě vás napadne nějaké řešení, například vinylové či laminátové desky, dřevěná laťovka či překližka, palubky, obkladový kámen, juta a některé další textilie, kobercová tkanina atd.