Možná uvažujete nad tím, jak byste spojili příjemné s užitečným a postarali se o to, aby koupání ve vašem bazénu mělo ještě další příznivé účinky na vaše zdraví. Věřte tomu, něco takového je možné! Stačí, když do vody ve vaší nádrži začnete přidávat bazénovou sůl.

bazénová sůl

Existuje hned několik typů takových solí, které můžete využívat. Jejich výběr a použití závisí především na tom, k jakému konkrétnímu účelu chcete sůl využít.
Můžete ji totiž používat jak ke změkčení tvrdé vody, tak k její desinfekci anebo třeba k tomu, abyste získali vodu podobnou té mořské, která má vyloženě příznivé účinky na zdraví člověka, pomáhá v léčbě různých ekzémů, dýchacích onemocnění i poškození pokožky.

Pokud jde o změkčení vody, tak takovou sůl jistě ocení všichni majitelé nádrží, kteří mají potíže s nepříjemnými a nevzhlednými inkrusty minerálů na stěnách nádrže, které mohou tvořit i nežádoucí povlaky na vodní hladině, a zároveň snižovat účinnost a zkracovat životnost technického vybavení.

sůl do bazénu

Ať už si však vyberete z jakékoli kategorie bazénových solí, tak byste vždy měli kupovat takovou sůl, která má opravdu dobrou kvalitu a můžete tak od ní očekávat jen to nejlepší, jak vůči svému zdraví, tak vůči šetrnosti k vybavení nádrže. Dávkování je potřeba upravit podle objemu vaší nádrže, informace o vhodném množství, které byste měli použít, naleznete v údajích výrobce o daném výrobku. Jestliže chcete mít opravdovou jistotu, že se bude jednat o maximálně kvalitní výrobek, nakupujte v osvědčeném obchodě, a hlavně kupujte sůl pocházející ze zemí Evropské unie. Cena soli je velice příznivá a můžete si vybrat z různých druhů balení. Nikdy se proto nesnažte ušetřit nákupem potravinářské soli, která je sice ze zdravotního hlediska nezávadná, ovšem obsahuje nežádoucí příměsi, například v podobě jódu, který způsobuje nežádoucí zabarvení vody v nádrži do hněda.